Bodrum peyzaj mimarlarının diploma projesi

Bodrum’un Arkeo - Peyzaj alanı ”Alt Kotlar; Halikarnasosun Gizil Peyzajlarını Ortaya Çıkarmak ( Lower Elevations Revealing The Halikarnassos Hidden Landscapes)” teması ile İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümü diploma projesi konusu oldu Ata SEVGİ /AjansCANKA (MUĞLA İGFA)Muğla’nın dünyaca ünlü turistik ilçesi Bodrum; sahip olduğu değerleriyle, akademik projelere ev sahipliği yapıyor, geleceğe ışık oluyor İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Peyzaj Mimarlığı Bölümünün daveti üzerine Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci’nin görevlendirmesiyle; diploma projesine jüri üyesi olan İTÜ Mimarlık Fakültesi mezunu Bodrum Belediyesi eski İmar Müdürü Yüksek Mimar Melike Yapıcı; AjansCANKA’ya verdiği bilgide, “Bodrumun tarihi değeri ve gelecek yüzyıllara taşınması açısından önemli olan “Halikarnasos’un Gizil peyzajlarını ortaya çıkarma” konusunun işlenmesi, bizim için çok önemli bir projedir Bu projede üniversite öğrencilerimizin başarılı çalışmalarını gördük Bodrumun tarihine, doğal değerlerine, arkeolojik geçmişine sahip çıkan ve gelecek yıllara tarihi değerlerini taşımayı hedefleyen Belediye Başkanımız Tamer Mandalinci’ye ve bu etkinliğe davet eden İstanbul Üniversitesi Mimarlık Fakültesi yöneticilerimize teşekkür ederim İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümü diploma projesi, ”Alt Kotlar; Halikarnasos’un Gizil Peyzajlarını Ortaya Çıkarmak ( Lower Elevations Revealing The Halikarnassos Hidden Landscapes) teması ile İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümü diploma projesi konusu oldu Peyzaj mimarlığı bağlamında, bitirme projeleri kapsamında, öğrenciler Bodrum’un kimliğini sadece turistik bir yer olarak değil, aynı zamanda tarihi mirasa saygı ve modern gelişimin bir arada bulunduğu bir alan olarak, yaygınlaştırmayı amaçladılar Doğasına, tarihine, arkeolojisine saygılı, koruma - kullanma dengesini bilen bilinçli ve çağdaş peyzaj mimarlığı bakış açısı ile Bodrum için tasarım çözümleri ürettikleri diploma projelerini sundular ” dedi Projenin yürütücülüğünü Prof Dr Gülşen Aytaç ve Prof Dr Elif Kutay Karaçor, Jüri üyeliklerini Prof Dr Zeynep Kuban Tokgöz, Doç Dr Deniz Aslan, öğretim görevlisi Dr Nesli Naz Aksu ve mimari fotoğrafçı ve video sanatçısı Emre Dörter, asistanlığını Araş Gör Lâl Dalay, Araş Gör Ezgi Beyen ve Bodrum Belediyesi adına İTÜ mezunu Yüksek Mimar Melike Yapıcı’nın katıldığı diploma projesi; Peyzaj mimarlığı bitirme projeleri kapsamında, Bodrum’un kimliğini sadece turistik bir yer olarak değil, aynı zamanda tarihi mirasa saygı ve modern gelişimin bir arada bulunduğu bir alan olarak yaygınlaştırmayı amaçlıyor İTÜ Peyzaj Mimarlığı bölümü öğrencilerinin 2023-24 bahar döneminde çalıştığı bitirme projesi, önümüzdeki günlerde Bodrum’da halka açık sergilenecek

19 Haziran 2024 Çarşamba 14:56
Bodrum peyzaj mimarlarının diploma projesi

Bodrum’un Arkeo - Peyzaj alanı ”Alt Kotlar; Halikarnasosun Gizil Peyzajlarını Ortaya Çıkarmak ( Lower Elevations Revealing The Halikarnassos Hidden Landscapes)” teması ile İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümü diploma projesi konusu oldu.Ata SEVGİ /AjansCANKA (MUĞLA İGFA)
Muğla’nın dünyaca ünlü turistik ilçesi Bodrum; sahip olduğu değerleriyle, akademik projelere ev sahipliği yapıyor, geleceğe ışık oluyor. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Peyzaj Mimarlığı Bölümünün daveti üzerine Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci’nin görevlendirmesiyle; diploma projesine jüri üyesi olan İTÜ Mimarlık Fakültesi mezunu Bodrum Belediyesi eski İmar Müdürü Yüksek Mimar Melike Yapıcı; AjansCANKA’ya verdiği bilgide, “Bodrumun tarihi değeri ve gelecek yüzyıllara taşınması açısından önemli olan “Halikarnasos’un Gizil peyzajlarını ortaya çıkarma” konusunun işlenmesi, bizim için çok önemli bir projedir.

Bu projede üniversite öğrencilerimizin başarılı çalışmalarını gördük. Bodrumun tarihine, doğal değerlerine, arkeolojik geçmişine sahip çıkan ve gelecek yıllara tarihi değerlerini taşımayı hedefleyen Belediye Başkanımız Tamer Mandalinci’ye ve bu etkinliğe davet eden İstanbul Üniversitesi Mimarlık Fakültesi yöneticilerimize teşekkür ederim. İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümü diploma projesi, ”Alt Kotlar; Halikarnasos’un Gizil Peyzajlarını Ortaya Çıkarmak ( Lower Elevations Revealing The Halikarnassos Hidden Landscapes) teması ile İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümü diploma projesi konusu oldu.

Peyzaj mimarlığı bağlamında, bitirme projeleri kapsamında, öğrenciler Bodrum’un kimliğini sadece turistik bir yer olarak değil, aynı zamanda tarihi mirasa saygı ve modern gelişimin bir arada bulunduğu bir alan olarak, yaygınlaştırmayı amaçladılar. Doğasına, tarihine, arkeolojisine saygılı, koruma - kullanma dengesini bilen bilinçli ve çağdaş peyzaj mimarlığı bakış açısı ile Bodrum için tasarım çözümleri ürettikleri diploma projelerini sundular.” dedi.

Projenin yürütücülüğünü Prof. Dr. Gülşen Aytaç ve Prof. Dr. Elif Kutay Karaçor, Jüri üyeliklerini Prof. Dr. Zeynep Kuban Tokgöz, Doç. Dr. Deniz Aslan, öğretim görevlisi Dr Nesli Naz Aksu ve mimari fotoğrafçı ve video sanatçısı Emre Dörter, asistanlığını Araş. Gör. Lâl Dalay, Araş. Gör. Ezgi Beyen ve Bodrum Belediyesi adına İTÜ mezunu Yüksek Mimar Melike Yapıcı’nın katıldığı diploma projesi; Peyzaj mimarlığı bitirme projeleri kapsamında, Bodrum’un kimliğini sadece turistik bir yer olarak değil, aynı zamanda tarihi mirasa saygı ve modern gelişimin bir arada bulunduğu bir alan olarak yaygınlaştırmayı amaçlıyor. İTÜ Peyzaj Mimarlığı bölümü öğrencilerinin 2023-24 bahar döneminde çalıştığı bitirme projesi, önümüzdeki günlerde Bodrum’da halka açık sergilenecek.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner55

banner48

banner72

banner73